Ošetření dětských pacientů - ZUBr. stomatologická péče

PEDOSTOMATOLOGIE

Ošetření dětských pacientů

Dočasné zoubky se prořezávají kolem prvního roku věku dítěte, v tomto období je tedy potřeba začít se jim věnovat a absolvovat první návštěvu u zubního lékaře.

Za stav zoubků Vašeho dítěte jste zodpovědní Vy jako rodiče, proto je důležité abychom Vás včas naučili, jak o zoubky pečovat - jak je čistit, na co klást důraz a čeho se vyvarovat. Naším společným cílem je zabránit vzniku zubního kazu, akutním bolestivým komplikacím či předčasným extrakcím dočasných zubů.

Předčasné ztráty dočasných zubů, tj. v době, kdy ještě nejsou jejich stálí nástupci připraveni prořezat, mají mnoho negativních dopadů. V případě chybění předních zoubků bude mít Vaše dítě problém ukousnout sousto, naučit se správně mluvit a jeho úsměv nebude vypadat příliš hezky. V případě chybění zadních zoubků bude obtížně rozmělňovat potravu, což může vést k následným zažívacím obtížím. Dále může docházet k posunům zubů, ztrátě místa pro zuby stálé a tím nutnosti následné léčby rovnátky.

Při ošetření a komunikaci s dětmi volíme odpovídající vhodný přístup dle jejich věku. U nespolupracujících - neošetřitelných dětských pacientů nebo v případě závažnějšího poškození většího počtu zoubků nabízíme i možnost ošetření dětí v analgosedaci či celkové anestezii.

Další služby

Chcete se objednat?

Zavolejte nám nebo se objednejte přes e‑mail.

+420 704 700 725

Volejte v ordinační hodiny.

recepce@ordinacezubr.cz

Odpovíme Vám co nejdříve.